Miért szükséges utólagos falszigetelés?
Az idős épületek nagy többségénél tapasztalható a salétromosodás, vizes, penészes falazat kialakulása.Ez a jelenség általában a lábazat és a falazat közötti bitumenes sávszigetelés (kátránypapír) hiánya vagy elöregedése miatt alakul ki.
A nedves falak többféle betegség kiváltó okai lehetnek.(pl.:reuma,izületibántalmak,asztma,allergia) A nedves fal jó hővezető, és a belső levegő hőmérsékletét a falon keresztül kivezeti a szabadba, és ezért növeli a fűtési költségeket.
Következő 3 módszert alkalmazzuk:
Aquapol technológia
Európaszerte elterjedt, 21.századi csúcstechnológiáról beszélünk, amelyet tartószerkezeti bontás nélkül lehet elvégezni, és csekély helyszíni munka igénye miatt más utólagos szigetelésekkel összehasonlítva kedvező árfekvéssel rendelkezik.
Tulajdonképpen egy a mennyezet alá felszerelt Aquapol készülék a rendszer alapja, amely a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt biztosítja a falak gyors és eredményes kiszáradását és szárazon tartását.
Az Aquapol készülék működési elve az, hogy a föld gravomágneses energiáját felhasználva, annak egy részét polarizáltan és 1421 MHz frekvencián a nedves falra továbbítja.Ennek az energiának a hatására a kapiláris (hajszálér) falához tapadó folyadékrétegben kémiai folyamat keletkezik, és csökken a vízmolekulákra ható adhéziós (összetartó) vonzóerő, a víz pedig visszahúzódik a talajba.A készülék a működéséhez szükséges energiát a Földből nyeri, egyéb energiát nem igényel
Az Aquapol technológia előnyei: teljesen bontás nélkül végezhető,kedvező árfekvésű, többi eljáráshoz képest gyorsabb száradás.
Az Aquapol technológia hátrányai: a készüléknek mindig az épületben kell maradnia,3-6 havonta ingyenes ellenőrzések vannak ami kb 2 óra időt igényel ügyféltől
Lemezbeütéses technológia
A lemezbeütéses utólagos falszigetelés az épületen azonos magassági síkban körbefutó vízszintes téglafugában alakítja ki a vízszintes szigetelést.A falba bejuttatott rozsdamentes, hullámos, speciálisan kiképzett, görbékkel és korrózióvédelemmel rendelkező fémlemez megfelelő átlapolások esetén vízhatlan szigetelés kialakítására alkalmas, azaz a fémlemez a víz épületszerkezetbe való behatolását teljes mértékben megakadályozza.
A szigetelés tervezett magassági sávjában a habarcsfuga vonalában leverjük a vakolatot, és ide kerül illesztésre a bejuttatandó fémlemez.A fémlemez a megrendelő igényétől függő minőségű korrózióálló acéllemez. Az acéllemezek méretre vannak legyártva, az adott épület falainak megfelelő szélességben. A fémlemez falba történő bejuttatását pneumatikus kalapáccsal végezzük.
A szigetelést elsősorban a padlósík felett 8-20cm-rel vagy e fölött lehet elkészíteni. Terepszint alatt, amennyiben a beépítési mód és egyéb körülmények lehetővé teszik, csak igen széles munkaárok készítésével lehet dolgozni.
A lemezbeütés előnyei: vízhatlan szigetelés alakítható ki, a kivitelezés ideje rövid, felújításkor a padlószigeteléssel összeköthető
A lemezbeütés hátrányai vízszintes habarcsfuga feltétlenül szükséges, a lemezbeütés repedéseket okozhat a falban,rontja az épület statikai állapotát, a szigetelést csak a padlósíktól 8-20cm-re lehet elkészíteni, ezt a 8-20cm-es sávot külön, más módon kell szigetelni.
Injektálásos-vegyi- technológia
A vegyi falszigetelési eljárásoknál olyan folyékony anyagot injektálunk a falba, amelyek hatóanyagai a falazó anyagban szétszívódva, annak pólusszerkezetét módosítják. A cementiszapos eljárásoknál a pólusok eltömítődnek és így a kapilláris vízfelszívás megszűnik, míg a szilikon injektálásos módszernél a hatóanyag a kapillárisok falára tapadva a peremszöget 90fok fölé növeli és ezzel a kapilláris emelkedés sűlyedéssé válik, és kialakul az un.kapilláris depresszió. Gyakorlatilag a a falazati anyagban alakítjuk ki a szigetelést,magát a falsávot tesszük szigetelővé, vízzáróvá.A szigetelés tervezett magassági sávjában vakolatleveréssel feltárjuk az a fúrás leendő helyeit, majd kijelöljük a furatsor tengelyvonalát. Ezt követően elkészítjük a 12-16mm átmérőjű furatokat, amelyekbe magasnyomású injektáló szelepeket (packereket) rögzítünk.A packereken keresztül injektálással juttatjuk be a fal anyagának, szerkezetének megfelelő szigetelő anyagot a falba, egy speciális injektáló géppel 50-80 bar nyomással.
Az injektálás előnyei: egyszerűen kivitelezhető,tömör falanyagok esetén jól alkalmazható, nincs vízszintes fugasor igénye
Az injektálás hátrányai:a kialakított szigetelés csak vízzáró, üreges falazóelemeknél nem alkalmazható, a furatsort csak a padlószint felett 8-15cm-re lehet elkezdeni.
Linkpartnereink:
www.szigetelesek.com fal és tetőszigetelések, vakolás
www.falszigeteles.net bontás nélküli falszigetelések
www.falszaritas.com falszigetelés és falszárítás együtt
www.tetoszigeteles.com lapostető/ palatető szigetelés
www.laposteto.org lapostetők szigetelése bitumenesen
www.palateto.org palatetők bontás nélküli felújítása
www.peneszes.hu penésztelenítés többféle alternatívája
www.penesztelenites.hu vegyszer nélküli penésztelenítés
www.peneszoles.hu penész nmegszüntetése, spórátlanítás
www.pen-szig.hu szigetelések és penészmentesítés
www.peneszolo-szigetelo.hu sok videóval és infóval
www.index-bitumenes-lemez.hu bitumenes webáruház